Waga motocykla

0
1094

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad znaczeniem masy swojego roweru? Może tak, ale dla innych zawodników odpowiedź będzie przecząca.
Ciężar wpływa na osiągi motocykla. W rzeczywistości znacznie poprawia przyspieszenie i opóźnienie hamowania motocykla. Tak więc, aby zmniejszyć ciężar kół, można znacznie przyspieszyć. Ta zmiana może być katalizatorem do osiągnięcia najbardziej pożądanych osiągów motocykla.
Części i akcesoria motocyklowe odgrywają ważną rolę w działaniu motocykla. Mogą złamać lub stworzyć historię. Z tego powodu musimy poznać je na pamięć i zastosować najlepsze rozwiązanie, aby wydobyć to, co najlepsze w każdej części.
W związku z masą musi być skorelowany z tymi częściami motocykla. Powiedzmy na przykład opony. Ciężar można rozpatrywać na dwa sposoby – ciężar statyczny i ciężar dynamiczny. Pierwszy mówi o wadze motocykla, który nie porusza się, podczas gdy pierwszy dotyczy masy, gdy motocykl jest w ruchu.
W przypadku ciężaru statycznego zmniejszenie każdej uncji ciężaru kół jest równe czterem uncjom na części resorowanej. Jeśli weźmiemy koła magnezowe, które zwykle ważą dziesięć funtów mniej niż standardowe koła aluminiowe, zmniejszenie masy jest równe czterdziestu funtom.
Będzie to równoznaczne z dużą ilością węgla i tytanu. W przypadku dynamicznej masy możemy obniżyć masę obręczy koła, ponieważ tam właśnie znajduje się prawdziwa akcja. Tutaj każda uncja zmniejszenia masy obręczy odpowiada około dwudziestu pięciu funtom masy przy 100 MPH.
Koła magnezowe zwykle zmniejszają całkowitą masę obręczy kół o co najmniej 20 uncji. Oznacza to, że motocykl będzie ważył 500 funtów mniej przy 100 MPH. To jest prawdziwa waga.
Jak wspomniano wcześniej, ciężar jest związany z prędkością. Z drugiej strony redukcja prędkości jest związana z prędkością roweru. Zatem wraz ze wzrostem prędkości roweru również wzrośnie wykładniczo.
Zmniejszenie masy jest łatwe. Musisz tylko rozważyć użycie lżejszych materiałów, załadować i zastosować prawa nauki. Pamiętaj, że lżejsze koła zapewniają większą wydajność!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.