Jak przeprowadzić domowy auto detailing i jakie akcesoria są do tego potrzebne?

0
566

Kompleksowe czyszczenie, konserwacja i renowacja pojazdu pozwala odświeżyć poszczególne elementy po ciężkiej zimie czy trudnej trasie. Dodatkowo zwiększa to szansę na sprzedaż samochodu. Na szczęście, żeby przeprowadzić auto detailing, nie trzeba odwiedzać myjni czy specjalisty w tej dziedzinie. Wystarczą jedynie podstawowe akcesoria do pielęgnacji samochodu. Jak wykonać wszystkie czynności od podstaw?

Czynności zewnętrzne 

Auto detailing rozpoczyna się od umycia samochodu zimną wodą, najlepiej przy pomocy węża pod dużym ciśnieniem. Już tutaj przydają się niektóre akcesoria detailingowe, takie jak specjalny preparat do mycia reflektorów. Istnieją też kosmetyki do usuwania owadów czy smoły. Ważne jest też stosowanie specjalnych preparatów do felg. Znacznie trudniejsze jest już polerowanie, gdzie przydają się takie akcesoria do detailingu jak pasty polerskie i szmatki z mikrofibry. Cały proces trzeba przeprowadzić z wyczuciem i bardzo powoli.

Osobną sprawą jest czyszczenie karoserii z żywicy, kurzu lub sadzy. W takich przypadkach stosuje się proces glinkowania, gdzie przydadzą się takie akcesoria detailingowe jak:

  • glinka lakiernicza
  • rękawiczka do wykrywania zanieczyszczeń
  • szmatka do rozprowadzania glinki

Na sam koniec można jeszcze poprowadzić proces woskowania, który utrzymuje efekt czyszczenia przez dłuższy czas. Specjalne woski chronią przed ponownym osadzeniem się brudu.

Czynności wewnętrzne  

Akcesoria do auto detailingu przydają się nie tylko przy karoserii i częściach zewnętrznych. Czasami z perspektywy kierowcy ważniejsza jest pielęgnacja wnętrza auta. Zwłaszcza ważny jest wygląd kokpitu, na którym często pojawiają się kurze i zabrudzenia. Przywrócenie połysku można uzyskać za pomocą specjalnego preparatu kokpitowego. Przydatne będą też takie akcesoria detailingowe jak spray i pianka do czyszczenia tapicerek oraz odświeżacze powietrza w różnych formach. Najlepiej rozprowadzać specyfiki specjalną szmatką z mikrofibry, która pozwoli uniknąć uszkodzeń mechanicznych.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.