Dlaczego nie powinieneś kupować używanego kasku motocyklowego

0
875

Dlaczego nie powinieneś kupować używanego kasku motocyklowego Kask motocyklowy jest jednym z tych niezbędnych elementów, które pomogą Ci uratować życie w razie wypadku podczas jazdy rowerem. To ochroni twoją głowę przed szkodliwym, a nawet potencjalnie śmiertelnym urazem głowy. Kaski motocyklowe są tak ważne, że ustawodawcy stanowi nawet włączyli do przepisów stanowych dyrektywę, która nakazuje wszystkim osobom jeżdżącym na motocyklu noszenie kasków.

Niektóre osoby nie rozumieją jednak znaczenia tego akcesorium. W rzeczywistości niektórzy ludzie nawet nie lubią go nosić, ponieważ jest zbyt ciężki i zbyt duszący. Inni uważają, że zabijanie nie jest w stanie poczuć wiatru na twarzach podczas jazdy na motocyklu.

Kaski motocyklowe nie są tak drogie, ale też nie są tanie. Niektórzy, którzy nie są tak dobrze poinformowani, prawdopodobnie zaoszczędzą wszystkie swoje pieniądze na motocyklu, pozostawiając naprawdę mały budżet na wyposażenie ochronne, takie jak kask. Niektórzy nawet kupują używane hełmy zamiast nowych. Jest to jednak jedna praktyka, której nie należy zachęcać.

Używanie używanych hełmów jest niezwykle niebezpieczne i niepraktyczne. Używane kaski są właściwie bezwartościowe, a ponadto nie można tak naprawdę stwierdzić, czy są uszkodzone, czy nie. Nie będziesz nawet w stanie stwierdzić, czy są one stosunkowo nowe, czy nie. Wynika to z faktu, że hełm jest wykonany z twardej zewnętrznej powłoki, która otacza warstwę spienionego polistyrenu. Nigdy nie będziesz w stanie stwierdzić, czy spieniony styropian jest już ściśnięty, czy nie, chyba że przecinasz zewnętrzną powłokę. Już ściśnięta warstwa styropianu nie ochroni Cię przed wypadkiem.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest fakt, że styropian staje się kruchy z wiekiem. To jest powód, dla którego stare hełmy powinny zostać wymienione na nowe za kilka lat, ponieważ może nie być w stanie pochłonąć dużej części uderzenia w razie wypadku. Warstwa styropianowa jest również łatwo uszkadzana przez słońce i chemikalia, takie jak opary gazu.

Motocykliści, którzy zawsze umieszczają kask w pobliżu zbiornika gazu, również nieświadomie uszkadzają podszewkę kasku. Nie jest również dobrym pomysłem, aby zawsze pozostawić hełm pod ciepłem słońca. Jeśli możesz, postaraj się zaparkować motocykl w zacienionych miejscach. Ostre przedmioty mogą również zagrozić żywotności hełmu przez przebicie wewnętrznej warstwy polistyrenu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.